Prahou přes tři jezy

Prahou přes tři jezy dne 28.9.2017

Nazdar!

Kamarádi skautky, skauti, rodiče a přátelé roudnického střediska Říp.Splujme společně tři pražské jezy! Přidejte se letos k nám a odneste si nezapomenutelné zážitky. Již téměř 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy - pro závod "Napříč Prahou - přes tři jezy". V čtvrtek 28. 9. 2017 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy stovky pramic, kánoí či kajaků skautů a skautek i veřejnosti. Přihlásit se, a využít tak výjimečnou příležitost sjet jinak zavřené pražské jezy, může každý. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10.30 a 12.00. Trasa závodu dlouhá 6,5 kilometrů vede historickým jádrem hlavního města. Posádky startují na Císařské louce s cílem dojet na Štvanici. Na účastníky ovšem nečeká jen klidná plavba pražským historickým centrem - na trati se překonávají vorové propusti Šítkovského jezu u Jiráskova mostu, Staroměstského jezu u Karlova mostu a Helmovského jezu v Holešovicích. Helmovský jez drží republikový primát nejdelší funkční vorové propusti. Úsekem s největší podívanou je především Staroměstský jez, který každoročně potrápí nejednoho vodáka:-) Kategorie volné splutí je zcela otevřena veřejnosti, je pouze potřeba dodržet základní bezpečností pravidla jako nošení plovacích vest. Mohou se tedy zúčastnit nejen skautky a skauti a všichni vodáci, ale i rodiny s dětmi, které si chtějí zkusit sjet netradiční vodácký úsek zajímavým způsobem - lodě si bude možné půjčit po dohodě ve středisku nebo se připojte na vlastním plavidle. Kostýmy a jedinečná plavidla jsou vítány a každoročně slibují zábavnou podívanou pro účastníky závodu i kolemjdoucí. Všechny potřebné informace na webových stránkách akce: www.3jezy.skauting.cz nebo u vedoucích vašich dětí.Registrace: Přihlásit se je možné prostřednictvím našeho webu www.skaut-roudnice.cz/3jezy nebo u vedoucích oddílů. SVĚTLUŠKY A VLČATA SE MOHOU ZÚČASTNIT JEN V DOPROVODU RODIČE!!!
Budeme se tišit na společnou plavbu!
Stiskem levice Zdeněk "Berry" Beran a Martina "Plamy" Fidlerová