RS EXPEDICE

EXPEDICE NORSKO 2018

Nazdar kamarádi,
máme pro vás neodolatelnou nabídku! 14 dní brouzdání v norské divočině a poznávání malebných norských vesniček a měst.
Poznejme společne norské skauty a místa jako jsou Telemark, Rjukan, Gustatoppen, Hargandervidda, Bergen,  Jotunheimen, a mnoho dalších.
Budene putovat norskou divokou přírodou, šplhat po ledovcích, plout po řekách a fjordech, chytat ryby, poznávat nové lidi, ale hlavně budeme spolu.

Napište nám, kdo budete mít zájem!

Těšíme se!

Plamy a Berry "Skauting je dobrodružství!"

Termín : 16-29.7.2018

Termínu závěrky přihlášek: 30.3.2018

Doprava : dodávky

Cena : 7000,-

Organizuje: Plamy a Berry

Norsko (zastarale Norvežsko, v místní jazykové verzi bokmål celým názvem Kongeriket Norge (Norské království), ve verzi nynorsk Kongeriket Noreg, v řeči národnostní menšiny Sámů Norka) je stát ve Skandinávii. Se svou rozlohou 323 758 kilometrů čtverečních zaujímá 8. místo v Evropě. Hlavním městem je Oslo se zhruba 911 000 obyvateli (tzv. Velké Oslo - Stor Oslo). Státním zřízením Norska je unitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, s Finskem a s Ruskem na severovýchodě. S Ruskem vede spor o dělící linii teritoriálních vod v Barentsově moři. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Svalbard (Špicberky) a ostrov Jan Mayen v blízkosti Islandu.

Norsko je převážně hornatá země, nejvyšší hora Galdhøpiggen měří 2469 metrů. V její blízkosti také leží dva norské ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen, lákající každý rok tisíce turistů. Na mezinárodní silnici E16, spojující Oslo s Bergenem na západním pobřeží Norska, se nachází nejdelší silniční tunel na světě (Lærdalský tunel, 24,5 km dlouhý).

PŘIHLÁSIT SE

Telemark, Rjukan, Gustatoppen, Hargandervidda, Bergen, Jotunheimen