Polární žirafa 2019

Co je žirafa

Žirafa je setkání rádců ve věku 13 až 16 let z ústeckého kraje, kteří se aktivně podílí na vedení skautských družin. Žirafa je příležitost pro rádce setkat se s podobně založenými lidmi, pokecat, vyblbnout se, doplnit baterky. Ale i nabrat inspiraci, oddechnout si a seznámit se s novými lidmi. Polární žirafa je členem rodiny skautských kurzů Žiraf, tedy zimních kurzů, konajících se na přelomu ledna a února. První žirafa se konala na Moravě a od roku 2005 probíhá souběžně na několika místech v republice.

Proč polární?

Žirafa se koná vždy v termínu pololetních prázdnin, kdy je zima. Navíc polární žirafa je akce ústeckého kraje, který je nejsevernější v ČR.

Termín žirafy

1- 3. 2. 2019  terénní základna Tilia Krásná Lípa

Cena žirafy

Co s sebou

Kroj, spacák, karimatku, teplé oblečení a dobré boty, připravte si oblíbrenou hru, čelovku, potřeby na psaní a přezůvky.

Program žirafy

Pomoc

01.02.2019

Co je to vlastně pomoc? Pomoc je aktivní činnost při odvracení nežádoucích následků či spoluúčast při dosahování určitého cíle. Může se jednat o pomoc v nebezpečí nebo pomoc, pokud si druhá strana neví rady, jak postupovat. Pomoc má spoustu podob. Nejčastěji si ji spojujeme s pomocí kamarádům nebo bližním.

Tým žirafy

Přihlaš se na žirafu