SALZA 2018

RS kmen Vlků pořádá - Salza 2018

Salza je řeka s krásnou soutěskou v dolní části, pramenící v Rakousku pod horou Goller. Sjízdná délka toku řeky Salza činí 78 km a je možné ji sjíždět celoročně. Její obtížnost, kromě doby jarního tání, nepřekračuje WW III. Z Rakouských řek se Salza řadí mezi nejznámější, a dokonce i mezi nejoblíbenější řeky. Vždyť právě její tok je místo, kde vodáci-nováčci začínají poprvé zápasit s divokou vodou. Ti zkušenější zde pak už jen dolazují svůj styl a techniku.

Nejhezčí, a zároveň vodáky nejvíce vyhledávaný úsek řeky, Vás čeká pod obcí Weidalpen, kde se se souvislými peřejemi dostaneme až k soutoku s řekou Lassinge. Zde se peřeje stávají o trochu intenzivnějšími a obtížnost zde stoupá. Tuto náročnost si řeka již ponechává až k úplnému konci sjízdného toku. Zkušenější vodáci si na své přijdou na dolním toku Salzy. Ten ukrývá obtížně přístupné hluboké soutěsky a vodák svou cestu zakončí až na soutoku s Ennsou.

Pro úplné začátečníky je tu horní tok řeky pod Gusswerkem, kde je velice krásné okolí a úsek je poměrně nenáročný. Řeka protéká úzkými meandry a řine se překrásným kaňonem Salzatel. V jejím pokračování se zařezává do skalního kaňonu v údolí Weichselbach a před obcí Weildalpen, kde jistě mnoho z Vás navštíví zdejší kemp, sjedeme ještě pár hezkých peřejí WW II.

Ať už jste znalý vodák, nebo začátečník - nikdy nezapomínejte na povinnou výbavu, jejíž součástí je na prvním místě přilba. V případě absence přilby Vám hrozí pokuta, kterou uděluje místní hlídka.

Na řece Salze je zákaz používání vlastních raftů, pokud nevlastníte rakouskou koncesi, kterou vydávají jednotlivá hejtmanství nebo lokální organizace na základě složené zkoušky a dalších podmínek. Rafting na rakouských řekách je zpoplatněn.

Termín: 7 - 10. 6. 2018

Místo: Wildalpan, Rakousko

Cena: 1 500,-

Čtvrtek  7. 6. 2018 - 18:00 odjezd od klubovny - příjezd do kempu

Pátek     8. 6. 2018 - Splouvání Salzy

Sobota   9. 6. 2018 - Splouvání Salzy

Neděle  10. 6. 2018 - Návrat do Roudnice

Chci vyrazit na RS Salzu

Vyplň všechny potřebné údaje a přihlas se.